İlk olarak, Dishonored’ın çok büyük bir fanıyım. Birinci oyun için en azından. Atmosferi, hikayesi beni derinden etkiledi. Her bir NPC’nin hikayesi vardı. Ama Dishonored 2 için aynısını söyleyemeyeceğim. Hemen artı ve eksilerini sıralamaya başlıyayım. Ha bu arada, Spoiler var söyliyeyim.

 

Grafikler Aşırı Derecede Yüksek

Tabii ki ben dahil bir çok oyuncunun aynı fikre sahip olduğunu biliyoruz. Grafikleri bu kadar yüksek tutmanın hiç bir anlamı yok. Nede olsa Dishonored bizi grafikle değil hikayesiyle ele geçirmiş bir oyun. ”Oğlum grafikleri düşüğe alsana?” diyebilirsiniz. Fakat oyun oynanmaz bir hale geliyor. Her taşın arasında bembeyaz bir boşluk oluşuyor ki çok sinir bozucu. Halbuki Dishonored 1’in grafikleri ile böyle bir oyun yapsalar oynanabilirdi diye düşünüyorum.

Karakterler Etkileyici Değil

Dishonored 2 villains ile ilgili görsel sonucu

Gelelim en sıkıcı konuya. Karakterlerin hikayeleri neden bu kadar berbat? Delilah hakkında öğrendiğimiz tek şey, Jessamine’in piç kardeşi olduğu. Bu kadar! Serkonos Dükü hakkında ne biliyoruz? Tiran olduğu. Ya diğerleri? HİÇ. Dishonored 1 de harika karakterlere sahiptik. Amiral Havelock, Granny Rags, Slackjaw, Leydi Boyle vesayre. Dishonored 2’nin en kötü özelliği bu ve 3. madde.

Hikaye Çok Sıkıcı

Dishonored 2 coupe ile ilgili görsel sonucu

Oyunun başında darbeyle karşılaşıyoruz ve Emily ya da Corvo arasında seçim yapıyoruz. Doğrusu seçtiğimiz karaktere göre farklı bir senaryo ile karşılaşacağımı ummuştum. Tabii ki yanıldım. Her şey aynı. Ha Emily’nin saçma güçleri dışında. Far Reach ne lan? Her neyse, darbe sonrası Billie Lurk ile birlikte kaçıyoruz Sokolov’u kurtarıyoruz falan filan. Sonra ne olacağını herkes tahmin etmiştir. Tüm düşmanları öldürüyor, İmparatorluğu geri kazanıyoruz. Bu neydi şimdi ? Bizimle dalga filan mı geçtiler bu oyunla? Birinci oyunda buna benziyordu evet. Fakat beklemediğimiz bir anda ihanet yiyorduk. İşte bu, güzel bir oyun. Açıkçası Dishonored 2 bana göre tam bir hayal kırıklığıydı.

Dishonored 2 coupe ile ilgili görsel sonucu

Benim görüşlerim bu kadar. Sonuç olarak Dishonored 2 berbat. Üzücü ama gerçek ne yazık ki. Keşke Samuel bizi botuyla tekrar gezdirse. O sıkıcı cutsceneleri bile özledim lan. Ne yaptınız güzelim oyuna?!

Her neyse, gelecek yazımda görüşmek üzere.