Dishonored’ın ikinci oyunundan tanıdığımız Serkonos adasını biraz tanımaya ne dersiniz? Önemli not: Bu yazı ikinci oyun için birazcık spoiler taşıyor olabilir

Serkonos, Adalar İmparatorluğu’nun en güney adasıdır. Sıcaklığı, ılıman iklimi ve geniş kıyılarıyla bilinir.
Serkonos’un şehirleri; Bastillian, Cullero, Sagguanto ve Karnaca’dır.
Karnaca’nın başkent olduğunu söylemeye gerek duymuyorum bile. Tyvia’yla birlikte Serkonos, İmparatorluğa diğer adaların aksine erken katılmıştır. Serkonos’un neden katıldığı bilinmemektedir. Serkonos’un halkı Heradam’ın Manastırı’na bağlıdır. Yüksek Kehanetçi, Serkonos’da önemli bir kitap bulduktan hemen sonra “Yabancı’nın Ajanları” tarafından öldürülmüştür.

 

Tarihin bir noktasında, Büyük Serkonyalı Kanalı inşaat edilmiş, Gristol ve Kuzey Adaları’nın Serkonos’un Güney Kıyısı’na geçmesini sağlamıştır. Kanalın inşaasında Gristol’un yatırımları çok fazlaydı.

 

1837 yılında Serkonos, Dük Theodanis Abele tarafından yönetiliyordu. Batı ve Doğu bölümlerini birleştirmesinden ötürü bilinir bu beyefendi. Yaşlı ve iyiliksever olarak anılır tabii.Serkonos Adaları’nda korsanların olmaması garip olurdu tabii. Neredeyse her kıyıda bulunan bu korsanlar, 1837 yılında balinacıları öldürüyor ve balina yağlarını çalıyorlardı.1849 yılında adam gibi adam olan dük öldü ve yerine Luca Abele geldi. Bu adamdan da çok çekeceğimizi, Dishonored 2’yi oynayanlar bilir. Oynamayanlara ise kolay gelsin.

Şu anlık bildiklerimiz bu kadar. Diğer adaları da tanıtacağız elbette. O zamana kadar görüşmek üzere.