Gece Kralı, Akgezen değil, Azor Ahai.

İlk olarak neden Akgezen olmadığını tartışalım. 

Akgezen olmadığını düşünmemin asıl sebebi, Akgezenlerden farklı olarak yaratılması. Gece Kralı, göğsüne ejderhacamı saplanarak yaratıldı. Akgezenler ise Gece Kralı’nın bebeklere dokunması ve onları dönüştürmesiyle yaratıldı. Yani insanken, Akgezene dönüştürüldüler. Tabii ki Gece Kralı bunu büyüyle yapıyor. İlk Akgezenler de Ormanın Çocukları tarafından büyüyle yaratıldı. Ama elbette, Akgezenlerin göğsüne ejderhacamı saplanmadı. Bu yüzden Gece Kralı’na Akgezen olarak bakmıyorum. O daha farklı, daha özel bir şey. ”Beyaz”ların üçüncü türü gibi bir şey. Birincisi Wight’lar. Ölmüş olmalarına rağmen yaşama geri getirilip Gece Kralının köleleri olanlar. İkincisi Akgezenler. Üçüncüsü de az önce dediğim gibi Gece Kralı.

 

Şimdi güçlerine bir bakalım.

Gece Kralının ölüleri geri getirebildiğini biliyoruz. Ve hepsini bir anda kullanabildiğini de biliyoruz. Ayrıca Yeşilgören olduğunu da biliyoruz. Akgezenlerin bu güçlerden birine sahip olup olmadığını bilmiyoruz.

 

Şimdi de zayıflıklarına bakalım.

Wight’ların ateşe karşı hassaslıkları var. Akgezenlerin ise Valyria Çeliğine ve ejderhacamına karşı hassaslıkları var. Ama bunların hiçbirinin Gece Kralı’na karşı işlediğini bilmiyoruz.

 

Şimdi bir kaç dakikalığına Gece Kralı’nın Akgezen olmadığını düşünün ve şu sahneyi bir kez daha izleyin. Bran, Ormanın Çocukları’ndan birine ”Akgezenleri siz yaptınız.” diyor. Ormanın Çocuklarından birisi de ”Evet savaştaydık.” gibi bir şeyler zırvalıyor. Bence, Bran’ın farklı bir vizyon gördüğünü sandı ve ona göre cevapladı. Gece Kralı’na yapılan o garip şeyden çok önce olan bir vizyon gördüğünü sanıyordu diye düşünüyorum. Belki de Ormanın Çocukları, Gece Kralı’nı Akgezenleri, Daimi Kış Toprakları’na götürmesi için onu özel yeteneklere sahip bir Akgezene dönüştürdüler? Belki de o ejderhacamı, Işıkgetiren’dir.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Unutmadan, bu sadece bir teoridir ve bana ait değildir. Teorinin asıl sahibi burada;