Evet, başlamadan belirtelim ki bu yazı tamamen tahmine dayalıdır ve önceki bölümü izlemeyenler için spoiler içermektedir. O yüzden önceki bölümü izlemeyenleri izledikten sonra bekliyoruz.

1. Fotoğrafta görüldüğü üzere Jon Snow ve grubu duvarın kuzeyinde ak gezenlere doğru yürümekte ama dikkat çeken bir durum var, bu grup çok kalabalık brotherhood’ın diğer üyeleri olabilir ama yaklaşık on, on beş kişi gözükmekte, bu da aklımıza duvarın kuzeyinde belli kişilerin aramıza katılabileceğini düşündürmüyor değil.

2. Fotoğrafta ise Daenerys, Tyrion ile Dragonstone’nun toplantı odasında gözükmekte ama suratları asık. Daenerys’in Tyrion’a şüpheci bakışları artık aralarında ki bir uzaklaşmanın eseri olarak görülebilir mi bilmiyoruz. Önceki bölümlerde Varys’in Tyrion’u Daenerys ile konuşması hakkında öğütlemesinin bir sonucu olabilir. Tyrion’un Daenerys’i uyarması ve Daenerys’in Tyrion’a bu konuşma sonucu sert tepki vermiş olması olasılıklar arasında.

3. Fotoğrafta ise Sansa ile Arya arasında ki bir diyaloğa yer veriliyor. Arya’nın Sansa’ya korkuyor musun diye sorulduğu duyulmakta. Şu anki durumda bu konu ile ilgili bir yorum yapmak zor ama mektup olayıyla ilgisi olması yüksek.

İşte gelelim can alıcı noktaya, bu adam kim ?
Kendisi Jorah gibi gözüksede 1 saniye içinde hemen görüntü atlıyor ve görüntü Jorah’a geçiyor o yüzden kendisi hakkında belli teoriler üretilmekte, benim düşüncem ise Brienne’nin af ettiği bir Stannis olması muhtemel geliyor. Ya da bunlar olmayıp direk bir hatadan Jorah olabilir.

5. Fotoğrafta ise Jon Snow’un grubuna yardım için duvardan diğer tarafa geçenler görülüyor. Önde gözüken fırtına da buna kanıt olmalı.

6. Fotoğrafta yine bir Arya, Sansa diyaloğu gözükmekte. Arya bir şeyleri öğrenmiş şekilde Sansa’nın karşısına çıkıyor ve Sansa’nın endişeli tavrı dikkat çekmekte. Littlefinger’ın ortalığı karıştırması işe yaradı gibi gözüküyor.

7. Fotoğrafta Azor Ahai tartışmalarını güçlendirecek bir sahne durmakta. Beric Dondarrion gibi alt bir karaktere bu rolü verirler mi bilinmez ama sosyal medyada Beric’in bu görüntüsünden sonra kendisinin Azor Ahai olduğunu düşünen bir insan kitlesi olduğunu söylemekte yanlış olmaz.

8. Fotoğrafta ise bu gruba dikkatlice bakmamız gerekir. Jon Snow ve tayifesi ak gezenlere yakalanmak üzereler ve kaçıyorlar ama bir eksik var bu grup ilk fotoğrafta ve dizide de on kişiye yakınken şu an beş kişi gözüküyorlar, hadi sayıları bir kenara bırakalım ama bu gruptan kayıplar verilecek gibi duruyor.

9. Fotoğrafta ise Jon Snow’un tam gaz kaçışı görülmekte, nefes nefese koşmaları her an yakalanacak hissi veriyor, evet bu fotoğrafı da geçelim.

10. Fotoğrafta ise en can alıcı nokta var, yüksek ihtimal bölüm sonu bu kareden sonra olacak ama Gece Kralı ve yoldaşı şoka uğramış vaziyette bir yeri izlemekte. Bunun cevabını sızdırılmış senaryoyu okuyanlar yüksek ihtimal biliyorlar. Burada büyük bir şok yaşayacağımız sahne bizi beklemekte.

Evet arkadaşlar yeni bölümü heyecanla beklemekteyiz, haftaya pazartesi günü görüşmek üzere.