Kara Sövalye İçin Şafak Beklenenden Geç Sökecek

Olgun ve karanlık dünyasıyla bilinen DC Comics filmlerinin arkada bıraktığımız yıllarda birçok sıkıntılı dönemden geçtiği pek büyük bir sır sayılmaz.

Örneğin WB’in sürekli olarak merakla beklenen film yapımlarına el atarak tekrar tekrar sahne çekimlerinden başlayıp, yönetmenin belirlediği tonu tamamen değiştirmek ve çıkış tarihlerini ertelemeye kadar varan radikal kararlar vermesi  sadık hayranların ortaya çıkan filmler hakkında pek de mutlu olmamasına sebep olmuştu.

Üstelik interneti çalkalandıran asıllı-asılsız söylentiler hayranların DC Evreni filmlerine karşı daha da önyargılı ve karamsar yaklaşmalarına neden olmuştu.
Bu söylentileri hatırlamak için fazla uzağa bakmaya gerek yok oysa, çünkü internet onlarla dolu zaten.
Yine de biraz hafızamızı tazelememiz gerekirse, Mart ayının başlarına bakmamız yeterli.

John Campea Youtube üzerinden sunduğu Open Mic programinda, DC Genişletilmiş Evreni hakkında “%100 emin olduğu” bazı kötü haberler işittiğini belirtmişti.
Fakat nedense bu haberlerin tam olarak ne olduğuna değinmedi ve eninde sonunda zaten gün yüzüne çıkacağını söyledi.
Bu Youtube yayıncısının kendinden emin hali, zaten bezmiş bazı hayranların, The Batman filminin Yazar-Yönetmenliğini yapacak olan Matt Reeves’in koltuğundan ineceğine dair teoriler üretmesine sebep oldu.

Fakat Eğlence ve Medya Haber Sitesi TheWrap’e göre ise, Reeves’e yakın olan isimsiz bir kaynak, yazar-yönetmen Reeves’in projeden ayrılma söylentilerinin “doğru olmadığı”nı ve yazmaya devam ettiğini doğruladı.
Evet, internette dolaşan bir başka olumsuz DC söylentisi daha asılsız çıktı.
Çok şaşırtıcı değil mi.

Ve biraz daha zorlarsak hafızamızı, Matt Reeves’in attığı bir Tweet ile bu söylentilere bizzat son verdiğini hatırlayabiliriz.
Yazar-Yönetmen’e göre, kendisi hikayeyi belirlemiş, ve henüz taslağını çıkarma aşamasındaymış.
Evet millet, Matt Reeves hala yönetmenlik koltuğunda ve film nihayetinde çıkacak, paniklemenize gerek yok.

Ya da var. Erken konuşmuş olabilirim. Baya.
Çünkü Matt Reeves’e göre merakla beklenen The Batman 2019 (evet, doğru okudunuz) yılında yapım aşamasına girecek. Ki bu biraz mantıklı sayılır, çünkü DC’nin bulunduğumuz yılda halihazırda çekimine başlayacağı tam üç film bulunmakta.

Shazam! şuanda çekim aşamasında, ve Wonder Woman devam filmi ile Todd Philips’in Joker başlangıç filmleriyse yılın ilerleyen zamanlarında çekime başlayacak.

Burdan hızlı bir matematik yaparak filmin yapım aşamasından yükselip, 2020 veya 2021 tarihlerinde çıkabileceği sonucuna varabiliriz.

Daha fazla bekleyeceklerinden ve en son solo Batman filminin üzerinden 8-9 yıl geçmiş olacağını da hesaba katarsak, bu, iyi bir Batman filmi bekleyen hayranları anlaşılır şekilde üzebilir.
Fakat endişelenmeyin, bu bekleyiş sadece Matt Reeves’in proje üzerinde daha fazla odaklanabileceği anlamına geliyor.
Tabi beklenmedik sürprizler olmaz ise. (Sana bakıyorum WB.)

Her ne kadar yönetmenlik koltuğu değişmese de ve film nihayet çıkacak olsa da, Ben Affleck’in yeni The Batman filminde oynayacağı henüz tam olarak kesin değil.
Affleck, Zack Snyder’in yönettiği BvS filmindeki performansıyla çoğu hayranı sevindirmiş, ve bazılarını da nedense pek memnun edememişti.
Ayrıca kendisi The Batman filminin yönetmenlik koltuğundan inip yerini Matt Reeves’e bırakmıştı.
Hayranlar şimdiden Kara Şövalye’yi kimin oynayabileceği hakkínda tavsiyelerle uğraşmaya başladılar.

Ama Affleck hayranları üzülmesin, Kara Şövalye’nin kendi filmi için şafak beklenenden geç sökecek olabilir, ama gecenin en zifiri karanlık anı şafak sökmeden hemen önceki andır, ve raporlara göre Affleck Flashpoint filminde Batman pelerinini tekrar takacak.

Kaynak: https://heroichollywood.com/matt-reeves-batman-production-2019/

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar