Lucifer Tatile Çıkarsa….

25/01/2016 yılın da Fox’da yayınlanmaya başlayan bu dizi güzel konusu ile fantastik drama ve komedi sevenleri etkileyip üstüne polisiye ile pastaya güzel bir süs bırakmıştır. Peki ne bu Lucifer, konusu ne ? Hemen şöyle özetleyelim.

Cehennemin Efendisi olan Lucifer abimiz, bu ihtişamlı krallığını(!) L.A(Los Angeles)ın modern ve güzel hayatı için terk edip ”tatile çıkar”. Abimiz bu şehirde Lux adında bir mekan açıp alemlere akar ve fani bir yaşantı sürmeye çalışır. Fakat kardeşi Amenadiel ve sevgili biricik babası ”Tanrı” onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

Şu ana kadar 2 sezonu yayınlamış dizinin, 3. sezonu ne zaman çıkacak bu bir merak konusu tabi ki. Ancak alınan bilgilere göre Lucifer dizisinin 3. sezonu 02/10/2017‘de başlayacak(https://www.youtube.com/watch?v=w5XDePDN_EI)

Imdb puanlamasında da eski puanını koruması ile bu başarıyı kazanmış olan dizi 8.3 puanı ile oldukça yüksek bir konum da. Konu olarak hızlı bir ilerlemeye sahip olan dizimiz ufak ufak polisiye tadını da bize hissettirmeye başlıyor. Polis ablamız Lauren German ile Lucifer rolünde ki Tom Ellis abinin dizi içerisinde ki yakınlaşmaları işin tuzu biberi oluyor tabi ki. Benim kişisel fikrime göre dizi, gerçekten yapılan en güzel yapımlardan biri olarak benim listeme girmiştir. Ekim ayını sabırsızlıkla beklemeye başladım bile. Bu yazımızda da benden bu kadar, Sağlıcakla kalın.

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar