Sinemada Bu Ay #3: Eylül 2017

Bu ayki ‘Sinemada Bu Ay’ yazımızda hafta hafta değilde ay boyunca olan ve bizim ilgimizi çekip, sizin de ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz az ama öz filmleri incelicez.

1.What Happened to Monday ? (Yedinci Hayat)

Vizyon Tarihi: 1 Eylül 2017

Yönetmen: Tommy Wirkola

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 2 saat 3 dakika

Dünya nüfusunun artması ile çocuk doğumları kontrol altın alınmış, her bir aileye sadece 1 çocuk doğurma hakkı verilmiştir. Ancak birbirine aşırı benzeyen 7 kardeş hükümetten gizlenerek yaşamaya çalışmaktadırlar. Göze batmamak amacıyla hepsi tek bir kişiymiş gibi davranmaktadırlar. Haftanın her günü farklı bir kardeş dışarı çıkmamaktadır. Kardeşlerden biri geri dönmezse düzen o zaman bozulacaktır. Ucuz gibi görünse de farklı konusu bulunana bir film, bayram da kuzenlerle hazır bir araya gelmişken gidip izlenilebilir. Fragmanına şuradan ulaşabilirsiniz.

 

2.It (O)

Vizyon Tarihi: 15 Eylül 2017

Yönetmen: Andres Muschietti

Tür: Korku, Dram, Gerilim

Süre: 2 saat 15 dakika

Hadi ama, 90’lar da ki o elinde balonla bize gülümseyen sinsi Pennywise’dan hangimiz korkmadık ki. Stephen King’in efsane romanı yeniden uyarlanıyor, Derry adlı küçük bir kasabada yaşayan dışlanmış 7 arkadaşı konu alan bu film de, dostlarımızın peşine hayattın getirdiği zorluklar, ergenlik gibi dertler varken bir de palyaço kılığında ölümcül Pennywise takılı veriyor. Başrolde Pennywise karakteriyle Bill Skarsgard oynuyor. Fragman burada.

 

3.Kingsman: Golden Circle (Kingsman Altın Çember)

Vizyon Tarihi: 22 Eylül 2017

Yönetmen: Matthew Vaughn

Tür: Aksiyon, Casusluk, Gerilim

Süre: 2 saat 15 dakika

2014 yılında gösterime giren Kingsman: Gizli Servis aksiyon-macera ve komedi dalındaki başarılı çıkışına bir yenisini daha ekliyor. Merkezleri yok edildikten ve dünya rehin alındıktan sonra, Kingsman ajanları bir kez daha harekete geçmek zorundadır. Araştırmalar sonucu Stresman adında casus teşkilatı olduğunu öğrenirler. Bu iki teşkilatla beraber ortak düşmanlarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatır. Fragmana şuradan ulaşabilirsiniz

4.Lego Ninjago

Vizyon Tarihi: 29 Eylül 2017

Yönetmen: Charlie Bean, Bob Logan

Tür: Animasyon, Macera, Aksiyon, Komedi

Süre: 1 saat 40 dakika

Lego sevenler için bir yeni ve güzel film daha, konusu ise: Green Ninja adıyla da bilinen Lloyd, gizli savaşçılar ve LEGO Yapım Ustaları olan arkadaşlarıyla beraber, Ninjago Şehri için savaşmaya çağırılırlar. Fragmanı şurada.

 

Bizim bu ayki favori filmimiz tabi ki efsane romanın uyarlaması ‘It(O)‘.

Nevzat Uluca
Nevzat Uluca
Master of Past and Present

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar