Sinemada Bu Ay #4: Ekim 2017

Güneşin bir gelip bir gittiği, ceket alsam mı almasam mı sorunsalı, sabahları sonbahar, öğlenleri yaz, akşamları kış olan bu ay da özellikle de öğrenci ve çalışan kesimin canını sıkan bu durumun kaçış noktalarından biri de beyaz perdedir tabi ki de.

1.Blade Runner 2049 (Bıçak Sırtı 2049)

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

Yönetmen: Denis Villeneuve

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 2 saat 32 dakika

1982 ilk filmi çıkan Blade Runner’ın devam filmi bu ay karşımız da. Ryan Gossling, Harrison Ford, Jared Leto gibi oyuncular baş rolde bulunuyor. Bu devam filmi bakalım takipçilerin takdirini kazanabilecek mi. Fragman burada.

 

2.The Foreigner 

Vizyon Tarihi: 13 Ekim 2017

Yönetmen: Martin Campbell

Tür: Aksiyon, Gerilim

Süre: 1 saat 54 dakika

Kızını terör saldırısın da kaybeden restorant sahibi Quan intikam alma doğrultusun da adaleti sağlamaya çalışır. Jackie Chan’in yaşlandıktan sonra çıkarttığı ucuz filmlerden olmaması dileği ile. Buyrun fragman.

 

3.Geostorm (Uzaydan Gelen Fırtına)

Vizyon Tarihi: 20 Ekim 2017

Yönetmen: Dean Devlin

Tür: Aksiyon, Gerilim, Bilim Kurgu

Süre: 1 saat 49 dakika

Çok yaratıcı bir çeviri ama değil mi. Filmin konusu tam bir bilim kurgu, gelecek kurgu; Dünya da ki doğal felaketler başa çıkılmaz hale gelmeye başlıyor ve dünyanın önde gelen liderleri birleşip herkesi güven de tutmak için küresel iklimi kontrol etmeye çalışıyor. Ancak bilirsiniz doğa her kötülüğe bir cevap verir, korumak için yapılan sistem ters şekilde saldırmaya başlar. Ve fragmandan da anlayacağınız gibi film CGI akıyor, filmin fragmanını izlediğimi bilmesem, arabaların ve patlamaların olduğu sahneleri izlesem ya yeni bir bilgisayar oyunu yada süper kahraman filmi sanardım. Gerçekçilik çizgisini biraz tutturamamışlar kanımca. Fragman burada.

 

4.Thor 3: Ragnarok

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Yönetmen: Taika Waititi

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Süre: 2 saat 10 dakika

Marvel rengarenk sunduğu ürünlerden başarılı yorum ve hasılat alıyor(GOTG, SM Homecoming gibi), ama bence böyle bir isim, konsepte yakışmadı be abi. Gerçi Thor 2 (bakınız tam ismini söylemeye bile tenezzül etmiyorum) karanlık bir yapıdaydı ve ben sıkılıp yarıda kapatmıştım. Çekiçsiz Asgard’dan uzakta olan Thor bir çıkış, kaçış yolu ararken Asgard acımasız Hela’nın avcundadır, Hela Asgard’lılar için büyük bir tehdittir ve felaketin sorumlusudur. Uzun bir aradan sonra Thor ve Loki’yi yan yana savaşır iken görüyoruz, bizi gaza getiren bu sahne kafamızı da kurcalamadı değil. Peki ya Hulk’un yeni saç stiline ne demeli, bence çok yakışıklı olmuş. Fragman hemen şurada. Immirgant Song’lu bu teaser da çok hoştu.

Bizim Ekim ayında favori filmimiz tahmin edebileceğiniz gibi Thor 3: Ragnarok. İyi seyirler, aman ceketsiz çıkmayın.

 

Nevzat Uluca
Nevzat Uluca
Master of Past and Present

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar

1 YORUM