Stranger Things 3. Sezona Dair Tüm Detaylar ve Çıkış Tarihi

Önceki sezonun çıkışından bir yıldan uzun bir süre sonrasında Netflix, üçüncü sezonun çıkış tarihini sonunda duyurdu.

80ler popüler kültür ve korku kültürüne göndermeleri, genç oyunculardan oluşan kadrosuyla; yeni nesil tek-kullanımlık dizilerden biri ve Netflix’in en popülerleri dizilerinden olan Stranger Things geliyor.

Sabah saatlerinde Netflix, Stranger Things’in çıkış tarihini içeren video’yu YouTube kanalında paylaştı. 4 Temmuz 2019’da dizi Netflix üzerinden yayınlanacak.

Dizinin yayın tarihi seçimleri bence harika. İkinci sezon yayınlandığında da, yıl farkı haricinde aynı günlerde; en azından aynı mevsimlerde gerçekleşen olaylara odaklanıyorsunuz. Ve bu diziye odaklanmak konusunda, onun atmosferine kendimizi sokmak konusunda büyük bir yardımcı etken oluyor diye düşünüyorum.


Bir süre önce 3. sezonun çekime başlanmasını duyuran bir video, açılış videosu (intro) yayınlanmış ve bölümlerinin isimleri duyurulmuştu. Bunun dışında dizinin yapımcı isimleri ve oyuncuları tarafından bazı açıklamalar da yapılmıştı. Hepsini sırayla gözden geçirelim.

Önce 27 Nisan’da yayınlanan çekim videosu ile başlayalım:

Daha sonra da 9 Aralık’da yayınlanan ve üçüncü sezonla beraber gelecek bölümlerin tümünün isimlerini barındıran açılış video’suna göz atalım:

Bu teaser’da yer alan bölümlerin adlarının tam listesi şöyledir: ‘Suzie, Do You Copy?’, ‘The Mall Rats’, ‘The Case of the Missing Lifeguard’, ‘The Sauna Test’, ‘The Source’, ‘The Birthday’, ‘The Bite’, ‘The Battle of Star Court’. Bu isimlerden yola çıkarak yapılabilecek çıkarımlar ne kadar doğru olur, bilemiyorum. Ama bu bölüm adları nasıl olacağını bilmesek de neler olacağına dair kafamızda birtakım düşünceler şekillendirmeye başlıyor ve aynı zamanda birçok soru işaretini kafamıza kazıyor. Bu sorulardan bazıları: Suzie kim? Doğum günü, kimin doğum günü?

Dizinin yapım kadrosundan Shawn Levy de daha önceden önceki sezonlarla bu sezonun arasında olacak büyük farkı, bu sezonun yazın çekilmesi olduğunu; ilk iki sezonun da okul tabanlı sezonlar olduğunu söylemişti.

Levy, açıklamalarından birinde de “İkinci sezonu Shadow Monster’ın ortadan kaldırılmadığına dair açık bir sinyalle bitirmiştik, ve hatta belki bir düşmanını saptadığınına dair de. Ve karanlık, ve olması gerekecek savaş, üçüncü sezonda büyüyor,” demişti.

Tüm bunların dışında Netflix, internet sitesinden herkesin erişebileceği bonus videolar yayınlıyor. Stranger Things’in özlemini gidermek için o videolara da başvurabilirsiniz. Sayfaya gitmek için buraya tıklayın.

Mehmet Özgül
Mehmet Özgülhttps://ozanlarinoykuleri.com
ozanların öyküleri kurucusu. you better stop running, 'cause you know that i'm coming.

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar