Stranger Things’te Kali’yi Bir Daha Görecek Miyiz?

Geçtiğimiz ay 2. sezonunun tüm bölümlerini aynı anda yayınlayıp gündeme oturan tuhaf dizi Stranger Things’in gelecek sezonunda Kali veya nam-ı diğer 008 yer alacak mı?

Bu yazı 2. sezona dair sürprizbozan içermektedir.

The Lost Sister bölümü birçok izleyici tarafından tepki alsa da Duffer Brothers, Eleven karakterinin gelişiminin anlatımı için önemli ve gerekli olduğu söylemişti. Bu bölümde detaylıca işlenen Kali, Eleven gibi deneylere maruz kalmış çocuklardan biri. Ve Eleven gibi o da özel güçlere sahip. Ancak onun özel gücü Eleven’da olduğu gibi telekinezi yeteneği değildi. Kali, insanların görüşünü etkileyip kendi isteği doğrultusunda onlara hayaller gördürebiliyor. Bu yeteneğini kullanarak kendisinin intikam olarak tanımladığı bazı işleri yerine getiriyor, hırsızlık yapan bir çeteye liderlik ederek hayatını sürdürüyor.

“Büyük ihtimalle geri dönecek”

Duffer Brothers’tan Matt Duffer, “Kali’nin hikayesini çözememiş olmamız beni tuhaf hissettiriyor, çok yüksek ihtimalle geri döneceğini söyleyebilirim,” şeklinde açıklama yaptı.

Eleven, Kali’den ayrılıp Hawkins’e dönerek kasabaya sadık olduğunu kanıtlamıştı. Son bölümde gördüğümüz üzere Hopper’ın Eleven’ı resmi olarak evlatlık edindi. Yani Eleven’ın kasabadan çıkıp da Kali’nin yanına gideceği ihtimaline sıcak bakmadığım için, Kali’nin kasabaya geleceğini düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kali’yi sevdiniz mi, gelecek sezonda yeniden görmek ister misiniz?

 

Mehmet Özgül
Mehmet Özgülhttps://ozanlarinoykuleri.com
ozanların öyküleri kurucusu. you better stop running, 'cause you know that i'm coming.

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar