Sinemada Bu Ay #1: Temmuz 2017

Bilirsiniz çoğu bomba film bahar ve yaz aylarında çıkar, bu yıl Temmuz ayında da renkli ve kalite filmlere tanık olacağız. Aralarından ilginizi çekeceğini ve hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz filmleri hafta hafta derledik, inceledik.

İLK HAFTA

Spider-Man: Homecoming

 

1. Spider-Man: Homecoming (Örümcek-Adam: Eve Dönüş)

Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Yönetmen: Jon Watts

Tür: Aksiyon, Macera

Süre: 2 saat 14 dakika

Yayın hakları Sony’de bulunan Spider-Man MCU(Marvel Cinematic Universe) evreninde uzun süre gözükmemiş, o güzel Avengers sahnelerine dahil olamamıştı. Son bir kaç yılda yapılan anlaşmalar ile MCU evrenine dahil olan Spider-Man, ilk kez Captain America: Civil War karşımıza çıkmış ve özlemimizi gidermişti. Performansı ile beğenilen yeni Peter Parker: Tom Holland, Spider-Man’in solo filmi ile yeniden karşımızda olacak. Bu film de örümceğin ısırışı, kahramanın güçlerini fark etmesi, Ben amcanın ölümü gibi artık klişeleşmiş sahnelerin gözükmeyeceği söylenmişti umarız öyle olur, artık sıkıldık. Filmde Peter, Tony ile dostluğunu ilerletmeye ve kendini kanıtlamaya çalışacak gibi gözüküyor. Villian olarak Vulture göreceğiz bu Spider-Man sinema tarihi için bir ilk ve bizi heyecanlandırdı. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Spark: A Space Tail

2. Spark: A Space Tail (Spark: Bir Uzay Macerası)

Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Yönetmen: Aaron Woodley

Tür: Animasyon, Macera

Süre: 1 saat 30 dakika

General Zhong isimli kötü bir liderin gezegeni ele geçirmesinin ardından, gezegeni kurtarmaya çalışan 3 arkadaş olan hareketli maymun Spark, hevesli tilki Vix ve teknoloji meraklısı domuz Chunk’ın hikayesini anlatan güzel bir animasyon. Çocuklarınızla ya da aileniz ile zaman geçirmek için iyi bir film. Fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

The Bye Bye Man

3. The Bye Bye Man

Vizyon Tarihi: 7 Temmuz 2017

Yönetmen: Stacy Title

Tür: Korku, Gerilim

Süre: 1 saat 37 dakika

Üç üniversite öğrencisinin eski bir eve yerleşmesinin ardından başlarına gelen laneti konu alan bir korku filmi. Varlığına inanan herkese sahip olan The Bye Bye Man adlı ruhtan kurtulmanın tek yolu onu düşünmemek ondan korkmamaktır. Bakalım gençler bu lanetten kurtula bilecek mi. Fragman hemen şurada.


 

İKİNCİ HAFTA

War for the Planet of the Apes

1. War For The Planet Of The Apes (Maymunlar Cehenemi: Savaş)

Vizyon Tarihi: 14 Temmuz 2017

Yönetmen: Matt Reeves

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

Süre: 2 saat 20 dakika

Maymunları zekileştiren virüs insanların sonunu getirirken gişe hiti serinin son halkası Maymunlar Cehenemi: Savaş bu iki ırk arasında ki son savaşı konu alacak. İlk iki filminde oldukça başarılı olan bu seri umarız güzel bir kapanış yapar, gerçi bu son film mi oda bir bilinmez. Efsane filmin fragmanı hemen şurada.

 

The Crucifixion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. The Crucifixion

Vizyon Tarihi: 14 Temmuz 2017

Yönetmen: Xavier Gens

Tür: Korku, Gerilim

Süre: Bilinmiyor

Korku Seansı ve Anabelle gibi kaliteli korku filmlerinin yapımcılarının yaptığı filmin listeye almaya değer olduğunu düşündük. Korku severler için iyi bir seçim olacaktır. Şeytan çıkarma gibi ritüellerin bulunduğu film yapımcıların diğer işlerine benzemekte. Filmin fragmanı buradan ulaşabilirsiniz.


ÜÇÜNCÜ HAFTA

Dunkirk

1.Dunkirk

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2017

Yönetmen: Crhistopher Nolan

Tür: Savaş

Süre: 1 saat 47 dakika

2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu alacak film fazla sessiz geldi. Şuana kadar bir fragmanı paylaşılan filmi listemize almamızın sebebi kalitesi. Yönetmen koltuğunda Crhistopher Nolan gibi usta bir isim ve müziklerde de Hans Zimmer gibi unutulmaz biri olunca listeye koymamak ayıp olurdu. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.


SON HAFTA

Valerian

1. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2017

Yönetmen: Luc Besson

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera

Süre: 2 saat 16 dakika

Tüm evrenin düzenini sağlayan özel bir hükümetin ajanı olan Valerian ve Laureline macerasını anlatan güzel bir bilim kurgu. Çizgi Roman uyarlaması olan bu Avrupa filmi yönetmen Luc Besson’un geri dönüş filmi olabilir. Çizgi Roman’dan sinemaya aktarım konusunda dikkatli olan yapım çizgi romana sadık kalmaya özen göstermiş. Hatırlamak istemeyeceğimiz The Amazing Spider-Man: 2 filminin Harry Osborn’u Dane DeHaan ve Suicide Squad: Gerçek Kötüler’in cadı tanrıça Enchantress’ı Cara Delevingne baş rolleri üstleniyorlar. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

 

Atomic Blonde

2.Atomic Blonde(Sarışın Bomba)

Vizyon Tarihi: 27 Temmuz 2017

Yönetmen: David Leitch

Tür: Gerilim, Aksiyon, Casusluk

Süre: 1 saat 55 dakika

Bir kitap uyarlaması olan bu film MI6’in en iyi ajanı Lorraine Broughton maceralarını konu almaktadır. Bol aksiyon, kavga, dövüş ve kan olan bu yapımda başrol de Charlize Theron görüyoruz. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.


Listemizin sonuna geldik. Bizim ise bu ay favorilerimiz arasında Örümcek-Adam: Eve Dönüş ve Maymunlar Cehenemi: Savaş var, şimdiden iyi seyirler dostlar.

Nevzat Uluca
Nevzat Uluca
Master of Past and Present

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar