Zack Snyder “Army of the Dead” ile Geri Dönüyor

Büyücü, kollarını ölü adamları yürütmek üzere sıvıyor.

300, Watchmen, Man of Steel, Batman v. Superman, Justice League gibi kimi harika kimi vasat birçok filme imza atmış; biricik yönetmenimiz olan Zack Snyder yönetmenliğe geri dönüyor.

 ‘Dawn of the Dead (1978)’ Film İncelemesi yazımızda da daha önceden yine Romero’nun bir zombi filmini incelemiştik.. Bu filmin 1978’den sonra çekilmiş bir versiyonu daha var. İşte Zack; George A. Romero ve James Gunn’ın yazdığı bir film olan Dawn of the Dead’in (2004) yönetmenliğini de yapmıştı.

Şimdi ise Zack geri dönüyor. Netflix için bir zombi, korku, gerilim filmi olan “Army of the Dead” filmini yönetecek. Zack, eşi Deborah Snyder ile birlikte; yeni yapım şirketleri Stone Quarry aracılığıyla filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstleniyor. Yapımcılar arasında ayrıca Wesley Coller da yer almakta.

Zack Snyder
Zack Snyder “Man of Steel” filminin panelinde konuşuyor.

Army of the Dead

Film zombi salgınının başlamasıyla bir adamın bir grup tüccarı soygun amacıyla bir araya getirmesini konu alıyor. Şimdiye kadar kalkışılmış en büyük soygunun yapılması amaçlanıyor. Bu film Zack Snyder için en son 2004’te yaptığı “Dawn of the Dead” yeniden-üretiminin (remake) ardından zombi türüne bir geri dönüş niteliğinde değerlendiriliyor.

Filmin potansiyel açıdan 90 milyon dolara ulaşabilecek kadar yüksek bir bütçe ile yazın çekime başlanacağı öngörülüyor. Ayrıca Snyder açıklamalarında “Filmler müthiş büyük olmaya başladığında, kameradan uzaklaştırılıyorsunuz. Ve son birkaç yılda fotoğrafçılıkla bazı bağlantılar kurdum. Bu film de kamerayı elimde tutabilmem için bir şans sağlayacak.” gibi cümleler kurdu.

Zack Snyder birçok çizgi roman uyarlamaları ve DC filmleriyle daha önceden karşımızda olmuştu. Birçok mecra tarafından da bu şekilde tanınır zaten kendisi. Korku türünde yaklaşık 15 yıl önce verdiği film olan “Dawn of the Dead (2004)” filminden sonra nasıl bir iş ortaya koyacağını gerçekten merak ediyoruz. Netflix sayesinde üstat, bu merakımızı yakın zamanda giderebilecek.

Daha önceden yaşadığı bir aile trajedisi olarak değerlendirilen, 20 yaşındaki kızı Autumn’un kendi canına kıyması olayı onu Justice League’in yönetmenliğini yarıda bırakmasına itmişti. Psikolojisinin durumundan sinemaya geri döner mi dönmez mi diye düşünürken bu haberin gelmesi bizi gerçekten sevindirdi. Ne olursa olsun senciyiz, senci usta adam!

Kaynaklar:

Holywood Reporter
Flickering Myth

Mehmet Özgül
Mehmet Özgülhttps://ozanlarinoykuleri.com
ozanların öyküleri kurucusu. you better stop running, 'cause you know that i'm coming.

Bunlara göz atmadan geçmeyin:

İlgili Yazılar